REKLAMA
Znaleziono 10000 wyników
[Polska] Boom biurowy trwa – coraz więcej ciekawych opcji do wyboru dla najemców w całej Polsceartykuł
Pokaż artykuł
[Polska] Boom biurowy trwa – coraz więcej ciekawych opcji do wyboru dla najemców w całej Polsce
W Polsce powstaje obecnie ponad 1,1 mln mkw. biur. Najbardziej aktywne rynki pod względem podaży w b...
[Warszawa] Co wyróżnia najlepsze budynki biuroweartykuł
Pokaż artykuł
[Warszawa] Co wyróżnia najlepsze budynki biurowe
Jak kompleksy biurowe kreują swój wizerunek? Czym wyróżniają się na rynku?
Polski Zielony Fundusz Inwestycyjny inwestuje kolejne 55 mln złotych w zieloną transformację. Pięć biogazowni zasili krajowy przemysłartykuł
Pokaż artykuł
Polski Zielony Fundusz Inwestycyjny inwestuje kolejne 55 mln złotych w zieloną transformację. Pięć biogazowni zasili krajowy przemysł
Polski Zielony Fundusz Fundusz Inwestycyjny Zamknięty (PZF), zarządzany przez ARP Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, zawarł 3 marca 2026 roku kolejną umowę inwestycyjną. To już trzecia transakcja funduszu w ciągu ostatnich miesięcy. Przedmiotem umowy jest zakup pięciu biogazowni na polskim rynku, ich rozbudowa i potencjalnie – rozszerzenie do biometanowni. Zaangażowanie finansowe PZF w ten projekt wyniesie 55 mln zł.
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnejartykuł
Pokaż artykuł
PGE Dystrybucja pozyskała od NFOŚiGW blisko 1,4 mld zł na modernizację sieci dystrybucyjnej
Siedem nowych umów o wartości dotacji prawie 1,4 mld zł, podpisanych przez PGE Dystrybucja z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przyczynia się do realizacji szerokiego programu modernizacji sieci elektroenergetycznych na obszarach wiejskich.
W Warszawie trwa rozbiórka wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nad Rondem Sedlaczka [FILM]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie trwa rozbiórka wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nad Rondem Sedlaczka [FILM]
W stolicy trwa przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Północny wiadukt nad Agrykolą został zamknięty dla ruchu 29 stycznia. Samochody osobowe i autobusy poruszają się w obu kierunkach wiaduktem południowym.
PGE buduje największe w swojej historii przyłącze sieciowe dla Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wolaartykuł
Pokaż artykuł
PGE buduje największe w swojej historii przyłącze sieciowe dla Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola
PGE Dystrybucja, spółka z Grupy PGE, rozpoczęła budowę największego w swojej historii przyłącza sieciowego, o mocy 240 MW w pierwszym etapie inwestycji, które zapewni możliwość realizacji nowych inwestycji w Strategicznym Parku Inwestycyjnym Euro-Park Stalowa Wola.
WB Electronics wybudował nową fabrykę w Skarżysku-Kamiennej. Pracę w niej znajdzie docelowo nawet 400-500 osóbartykuł
Pokaż artykuł
WB Electronics wybudował nową fabrykę w Skarżysku-Kamiennej. Pracę w niej znajdzie docelowo nawet 400-500 osób
Kolejna duża inwestycja związana z przemysłem obronnym w Polsce. 1 października w Skarżysku-Kamiennej w województwie świętokrzyskim, rozpoczął działalność zakład produkcyjny struktur kompozytowych i sterowniczych dla bezzałogowców, wchodzącej w skład Grupy WB, spółki WB ELECTRONICS.
Kolejny inwestor z decyzją o wsparciu od Katowickiej SSE. Zainwestuje w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejny inwestor z decyzją o wsparciu od Katowickiej SSE. Zainwestuje w woj. opolskim
Kolejny inwestor otrzymał decyzję o wsparciu od Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Zainwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w województwie opolskim.
Podpisano list intencyjny pomiędzy Hutą Stalowa Wola a koreańską spółką Hanwha Aerospaceartykuł
Pokaż artykuł
Podpisano list intencyjny pomiędzy Hutą Stalowa Wola a koreańską spółką Hanwha Aerospace
Wiceminister Aktywów Państwowych Marcin Kulasek wraz z wiceministrem Obrony Narodowej Pawłem Bejdą uczestniczyli w uroczystym podpisaniu listu intencyjnego pomiędzy należącą do Grupy PGZ spółką Huta Stalowa Wola S.A. a koreańską spółką Hanwha Aerospace.
Kolejna polska firma wybuduje nową fabrykę w woj. warmińsko-mazurskimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma wybuduje nową fabrykę w woj. warmińsko-mazurskim
Kolejna polska firma zdecydowała się na budowę nowego zakładu produkcyjnego w województwie warmińsko-mazurskim. IDSOL spółka z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Kolejna polska firma inwestuje w Siemianowicach Śląskichartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma inwestuje w Siemianowicach Śląskich
Kolejna polska firma inwestuje w województwie śląskim. Tym razem w Siemianowicach Śląskich. Inwestycja realizowana będzie dzięki pomocy udzielonej przez Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną (KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Duży, znany polski producent słodyczy wybuduje nową fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Duży, znany polski producent słodyczy wybuduje nową fabrykę w woj. śląskim
Kolejna duża i znana od wielu lat polska firma zdecydowała się na kolejne inwestycje w województwie śląskim, przy wsparciu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Kolejna polska firma, przy wsparciu W-MSSE, inwestuje w woj. mazowieckimartykuł
Pokaż artykuł
Kolejna polska firma, przy wsparciu W-MSSE, inwestuje w woj. mazowieckim
Kolejna polska firma zdecydowała się w inwestycję w swój zakład produkcyjny, zlokalizowany w województwie mazowieckim. Zarząd Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A. w składzie: Marcin Tumasz – Prezes Zarządu oraz Marcin Adamczyk – Wiceprezes Zarządu wydał decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Firma BOJAR-TECH Kamil Bojarski wyda 1 370 000 złotych na projekt polegający na modernizacji istniejącego zakładu w Malewie (gmina Raciąż), w powiecie płońskim.
Ruszyły konsultacje społeczne ws. magazynów energii elektrycznejartykuł
Pokaż artykuł
Ruszyły konsultacje społeczne ws. magazynów energii elektrycznej
23 lipca 2024 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawił do konsultacji społecznych projekt programu priorytetowego: „Magazyny energii elektrycznej i związana z nimi infrastruktura dla poprawy stabilności polskiej sieci elektroenergetycznej”. Potrwają one do 6 sierpnia 2024 r.
Innowacyjna polska firma rozbuduje fabrykę w woj. śląskimartykuł
Pokaż artykuł
Innowacyjna polska firma rozbuduje fabrykę w woj. śląskim
Kolejna polska firma inwestuje w ramach Polskiej Strefy Inwestycji w województwie śląskim. Elhand Transformatory Sp. z o.o. planuje rozbudowę zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w Lublińcu.
Strategia Energetyczna Polski – budowa elektrowni atomowych do 2050 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Strategia Energetyczna Polski – budowa elektrowni atomowych do 2050 roku
Inwestycje energetyczne są z definicji bardzo długoterminowe, dlatego wymagana jest cierpliwość. W strategii polskiej energetyki jądrowej zaplanowany jest rozwój od 6 do 9 gigawatów zainstalowanej mocy. Jednak decyzje dotyczące lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej oraz szczegóły tego projektu nie zostały jeszcze podjęte. Na razie trwają prace związane z pierwszą elektrownią i jej lokalizacją. Obecnie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a rząd dokłada wszelkich starań, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień.
Strategia Energetyczna Polski – budowa elektrowni atomowych do 2050 rokuartykuł
Pokaż artykuł
Strategia Energetyczna Polski – budowa elektrowni atomowych do 2050 roku
Inwestycje energetyczne są z definicji bardzo długoterminowe, dlatego wymagana jest cierpliwość. W strategii polskiej energetyki jądrowej zaplanowany jest rozwój od 6 do 9 gigawatów zainstalowanej mocy. Jednak decyzje dotyczące lokalizacji drugiej elektrowni jądrowej oraz szczegóły tego projektu nie zostały jeszcze podjęte. Na razie trwają prace związane z pierwszą elektrownią i jej lokalizacją. Obecnie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, a rząd dokłada wszelkich starań, aby uniknąć jakichkolwiek opóźnień.
Polska firma OMIS S.A. rozbuduje fabrykę w Ostrołęceartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma OMIS S.A. rozbuduje fabrykę w Ostrołęce
Kolejna polska firma zdecydowała się na inwestycję w województwie warmińsko-mazurskim, w północno-wschodniej części Polski. Firma OMIS S.A. otrzymała od Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (W-MSSE) decyzję o wsparciu swoich projektów inwestycyjnych. Inwestycje zostaną zrealizowane w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.
Polska firma TMA zainwestuje w woj. podlaskim, dzięki wsparciu Suwalskiej SSEartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma TMA zainwestuje w woj. podlaskim, dzięki wsparciu Suwalskiej SSE
Kolejna polska firma zainwestuje w woj. podlaskim, przy wsparciu udzielonemu przez Suwalską Specjalną Strefę Ekonomiczną (SSSE S.A.), w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Tym razem jest to spółka TMA – producent urządzeń do dezynfekcji promieniami UV.
Jedyny producent przepływomierzy w Polsce wybuduje fabrykę w Katowicachartykuł
Pokaż artykuł
Jedyny producent przepływomierzy w Polsce wybuduje fabrykę w Katowicach
Kolejna nowa inwestycja ze wsparciem Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE S.A.). Tym razem w stolicy województwa śląskiego - Katowicach. Firma Kama Eco Group Silesian Seaplane Company Sp. z o.o. z Katowic uzyskała wsparcie w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Łączna wartość inwestycji to 2 950 000,00 PLN. To pierwsza decyzja dla tej spółki w KSSE. Powstaną nowe miejsca pracy.
REKLAMA